Ilze Dzintare: Jaunu elpu Limbažu novadam, kurā svarīgs dzinējspēks ir stratēģiskā plānošana

Stipra sabiedrība veidojas no informētiem pilsoņiem, kuri aktīvi piedalās sabiedrības dzīvē, veicina tās ilgtspējīgu attīstību, intelektuālo un ekonomisko izaugsmi, kā arī vispārējo labklājību. Tikpat būtisks faktors ir darbs, kas ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa. Tas piešķir jēgu cilvēka dzīvei, dod iespēju būt ekonomiski neatkarīgam un veicina sociālo labklājību. Taču ne mazāk svarīga ir stratēģiskā plānošana, kas ir viens no izšķirošajiem veiksmes faktoriem vadīšanā. Jau 19.gadsimta beigās angļu rakstnieks Luiss Kerols savā grāmatā „Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” ar Alises un Češīras kaķa dialoga palīdzību netieši norādīja uz skaidra stratēģiskā mērķa nepieciešamību un nozīmi.

„- Vai jūs man, lūdzu, nepateiktu, pa kuru ceļu es varu no šejienes aiziet?
– Tas stipri vien atkarīgs no tā, kur tu gribi nokļūt, – Kaķis atbildēja.
– Man vispār vienalga, kur, – Alise sacīja.
– Tad jau arī ir vienalga, pa kuru ceļu iet, – teica Kaķis.
– Ka tik es kaut kur nonāktu, – Alise kā paskaidrojot piebilda.
– Ai, kaut kur tu noteikti nonāksi, – teica Kaķis. – Ja vien pietiekami ilgi iesi!”

Mūsdienās šo dialogu ļoti bieži citē kvalitātes vadības un stratēģiskās plānošanas speciālisti, izglītojot cilvēkus par stratēģisko vadīšanu, un 21. gadsimta autori turpina uzsvērt, ka stratēģiskā plānošana ir nepieciešama „visos laikos un visos apstākļos”. Šādu plānošanu ir vitāli nepieciešams ieviest Limbažu novada politikas dienaskārtības prioritātēs. Inovatīva attīstība un inovāciju politika nav tikai nodalīta kaut kādu jaunu produktu vai procesu ieviešana. Šī politika tiek uzskatīta par valsts un novada izaugsmes modeli, par vienotu izaugsmes stratēģiju, kur tiek iesaistīti visi sektori, visi sabiedrības slāņi un visi pagasti novadā. Tā pamatā ir process uz inovatīvu attīstību.

Savulaik ASV 34. prezidents, ģenerālis Dvaits Deivids Eizenhauers teicis: “Plāni ir nelietderīgi! Svarīga ir plānošana!“ Kāda stratēģiskā plānošana ir Limbažu novadā? Uz izaugsmi un attīstību vērsta? Plānveidīga un pārdomāta? Bet varbūt haotiska? Vai tomēr tiek finansētas abstraktas spontānas ieceres? Vai pilsoniskā sabiedrība zina, pa kuru attīstības ceļu novadā iet?

Pārmaiņas Limbažu novadā ir vajadzīgas vairāk nekā jebkad agrāk! Lai cīnītos ar pieaugošo nabadzību, nevienlīdzību, bezdarbu, sociālajām un ekonomiskajām problēmām, lai iedzīvotāji būtu pārliecināti, ka vietējā vara strādā viņu interesēs, iestājas par Limbažu pilsētas un novada līdzsvarotu attīstību un pozitīvu savstarpēju mijiedarbību. Šeit piemēroti liekas vārdi: “Izaugsmes ceļš ved augšup, taču šis ceļš ir garš, un tajā ir daudz pakāpienu, pa kuriem visiem ir jāiet.”

Aicinu ikvienu 3. jūnijā balsot par Nacionālās apvienības sarakstu!
Kopā līksmi un priecīgi sagaidīsim Latvijas valsts simtgadi!

Ilze Dzintare
Limbažu novada domes deputāta kandidāte
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.